Уулвърхемптън направи крачка към осминафиналите на Лига Европа

Уулвърхемптън  с единия  крак стъпи в 1/8 -финалите на Лига Европа, след като в първи мач от 1/16-финалите на турнира помете Еспаньол с резултат 4: 0.

"Вълците" започнаха мача по-добре и закономерно  откриха резултата в 15-ата минута, когато Диогу Жота уцели вратата от близко разстояние след подаване от  корнер.

По-нататък Еспаньол  успя да установи контрол над топката, но само толкова - домакините не позволиха на съперника да заплашва вратата им.

Второто полувреме започна с това, че Рубен Невеш пое с гърди топката, която бе изчистена извън наказателното поле и  без да я сваля на земята, нанесе страхотен удар от въздуха - 2: 0.

В 52-ата минута резултатът стана катастрофален. Жота нахлу в наказателното поле, получи пас от партньор и уцели вратата от линията на вратарското поле - 3: 0.

Точката в мача постави неговият герой Жота в 81-ата минута, класно стреляйки ниско по земя и по край гредата за 4:0.