Рома взе крехък аванс преди реванша с Гент

Рома постигна трудна, но и ценна победа с 1:0 при домакинството на белгийския Гент в първи двубой между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа. Ключовото попадение за състава на Пауло Фонсека беше дело на бившия нападател на Барселона Карлес Перес.

Той падна в 13-ата минута, когато отдаденият под наем от каталунците играч беше изведен зад отбраната на белгийците от Един Джеко и с удар с левия крак направи вратаря Томас Камински безпомощен. На няколко пъти и самият Джеко можеше да вкара топката в мрежата, но не успяваше да се справи с изкуствените засади, които му организираха защитниците на съперника.

Напрежението се запази до последните минути, акции имаше и пред двете врати, но нов гол не беше реализиран. Този мач беше ръководен от българския рефер Георги Кабаков, който нямаше много работа, като показа само два жълти картона. Така интригата се запазва и за реванша.