Рома и Истанбул Башакшехир продължават напред в ЛЕ

Рома и Волфсбергер не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 2:2 в последна среща от груповата фаза на Лига Европа. Равенството все пак задоволява "римляните", които ще завършат на второ място в своята група.

Пероти (7) бе точен от дузпа и даде ранен аванс на тима си. Малко след това обаче Флоренци (10) си вкара автогол. В 19-ата минута Джеко покачи на 2:1, а в 63-ата минута Вайсман отново изравни и сложи точка на спора.

В другата среща Борусия Мьонхенгладбах допусна поражение у дома с 1:2 от Истанбул Башакшехир. Тюрам (33) откри резултата, а равенството бе факт малко преди почивката, когато Кахведжъ (44) се разписа. Точка на спора сложи Кривели (90), който донесе победата на своя тим.

Истанбул Башакшехир финишира на първо място с 10 точки на сметката си. С една по-малко е Рома, а загубата изхвърли Борусия от този турнир.