Севиля си позволи загуба в Лига Европа

Севиля загуби гостуването си на АПОЕЛ в Лига Европа. Двубоят на кипърска земя бе последният и за двата тима от груповата фаза на надпреварата. Домакините се наложиха с минималното 1:0, с попадение на Савич в 61-ата минута. При едно центриране от корнер Савич се извиси и с глава порази вратата за 1:0. Само 4 минути преди това Дабур пропусна възможността да се разпише за гостите от 11-метров наказателен удар.

В другия мач от групата Карабах и Дюделанж направиха равенство 1:1. Българинът Симеон Славчев отново не бе в групата на домакините. За него се говори, че по време на зимната пауза ще смени своята клубна принадлежност. В родните медии се заговори за интерес от страна на Левски, но самият той отрече, че ще се стигне до подобен трансфер.

Иначе Севиля завършва като победител в групата с 15 точки, АПОЕЛ е втори с 10 точки, Карабах остава на 3-ото място с 5 точки, а Дюделанж ще трябва да се задоволи с последната позиция, след като скромен актив от 4 точки.