Клуж удари Селтик и изхвърли Лацио от Лига Европа

Рен спечели с 2:0 домакинството си на Лацио на "Роазон" в 6-и мач и за двата тима в груповата фаза на Лига Европа. В същото време Клуж се наложи над Селтик със същия резултат. Шотландският гранд вече си бе осигурил място в следващия етап. Лацио трябваше да победи френските си домакини и да се надява Клуж да се провали в своята среща, но в крайна сметка това не се случи.

За румънците попаденията вкараха Бурча и Джокович, разписали се съответно в 49-ата и 70-ата минути на мача. Римските "орли" загубиха, като в този мач Жорис Гнанон се разписа след малко повече от половин час, а след това отново той бе точен - три минути преди края.

Лацио завършва спора в групата с 6 спечелени точки, Клуж финишира с 12, Селтик остава на върха с 13, а на дъното е Рен с 4 пункта.