Рома с класика в Турция

Рома записа лесен успех над Истанбул Башакшехир с класическото 3:0 като гост в пети мач от група "J" на Лига Европа

След половин час игра капитанът на турския тим Мехмет Топал игра с ръка в наказателното поле и съдията логично свири дузпа. Верету застана зад бялата точка и откри резултата в полза на римляните. В 40-ата Лоренцо Пелегрини изведе Клуйверт, който нахлу в наказателното поле и удвои аванса на гостите.

В добавеното време на първата част Пелегрини намери с центриране Джеко, който си овладя топката с гърди и след това я прати в мрежата за крайното 3:0.

В 55-ата минута се стигна до една грозна сцена. При едно изпълнение на корнер Пелегрини беше уцелен по главата с предмет, хвърлен от домакинската публика. Това предизвика пауза от 3-4 минути, но играчът все пак се върна на терена с бинтована глава. До края на мача не се случи почти нищо интересно.

Иначе в другия мач от групата Борусия Мьонхенгладбах победи минимално Волфсбергер.