ЦСКА възкръсна във Виена

Т. Михайлов

ЦСКА записа първа победа в група L на Лига Европа, надигравайки с 2:1 Рапид. “Червените” направиха най-добрия си мач от началото на сезона и шокираха с играта си слисаните домакини, които очакваха лесен успех.

Мачът започна с натиск на Рапид и греда след прехвърлящ удар. След това Мболи спаси опасен удар на Пехливан. Постепенно ЦСКА изравни играта и в 17-ата минута Тонев уцели сглобката на двете греди с хубав удар. След още няколко по-опасни положения пред двете врати тимовете се оттеглиха на почивка при 0:0.

Втората част бе доста по-интересна като в 50-ата минута Тодор Янчев вкара много красив гол с мощен удар, с което даде аванс на българите. 6 минути по-късно обаче Акуаро фаулира играч на домакините в пеналта и последва леко пресилена дузпа, която Салихи реализира хладнокръвно.

Малко след това Нихиу стреля опасно с глава, но Райс Мболи прояви котешки рефлекс. В 66-ата минута Маркиньос върна аванса на ЦСКА. Той получи пас в наказателното поле, прехвърли Хедл, след което леко пусна топката в мрежата. До края Рапид така и не съумя да създаде чисто положение.

Другият мач в групата между Порто и Бешикташ завърши 1:1. Така лидер остават португалците с 10 точки. Втори са турците със 7. Рапид и ЦСКА имат по 3 и запазват шанс за класиране в следващата фаза.