Селтик тресна Лацио в края, фенове на орлите скандализираха Глазгоу

Селтик оглави класирането в група "Е", след като постигна втора поредна победа в груповата фаза на Лига Европа. "Детелините" отново бяха непробиваеми на своя крепост "Селтик Парк" и този път надвиха Лацио с 2:1.

На полувремето гостите от Италия смятаха, че може да си тръгнат и трите точки, след като в 40-ата минута Ладзари откри. Кореа уважи включването му по фланга и той не остави шанс на Форстър с мощен шут под гредата. След почивката обаче "детелините“ успяха да изравнят чрез Райън Кристи (67) след пас на Едуард. Пълните трибуни на "Селтик Парк“ ги вдъхновиха и за пълния обрат, дошъл с късен гол на Кристофър Жулиен (89), разписал се след асистенция на Кристи.

Част от феновете на Лацио, които посетиха Глазгоу за гостуването на Селтик, направиха лошо впечатление на домакините. По време на шествието си по улиците на града, част от тях отправиха нацистки поздрави. Привържениците на Лацио, които минават за едни от най-лудите глави в Италия, често се забъркват в подобни епизоди.