Лацио и Севиля с трудни победи в Лига Европа

Севиля даде сериозна заявка за първото място в група "А" на Лига Европа. Андалусци постигнаха втори пореден успех, след като на своя "Рамон Санчес Писхуан" надиграха с 1:0 гостуващия АПОЕЛ Никозия. Единственото попадение падна в 17-ата минута, когато Мунир Ел Хадади получи сам отляво, центрира по земя и Хавиер Ернандес топката от седем метра за 1:0. През втората част севилци можеха и да удвоят своята преднина, но солова акция на Неманя Гудел завърши с удар малко над горната греда на кипърците.

В друг интересен мач - Лацио постигна първата си победа в група “Е" в втория по важност турнир на Европа. Това се случи доста трудно след обрат в домакинството на Рен. Гостите първи откриха резултата чрез Жереми Морел в 55-ата минута, но домакиние успяха да обърнат нещата в своя полза след точни изстрели на Сергей Милинкович-Савич в 64-ата и Чиро Имобиле в 75-ата минута.