Лудогорец размаза ЦСКА Москва за едно полувреме

Луодгорец записа престижна победа над гостуващия ЦСКА Москва с впечатляващото 5:1 в мач от  Група “Н" на Лига Европа. Това бе първи двубой на двата тима от основната фаза на надпреварата. Разградчани играха добре през първото полувреме, но след 45 минути губеха с 0:1. След почивката обаче те стигнаха бързо до пълен обрат и разгромиха своя съперник. Трябва обаче да се отбележи, че руснаците играха с голяма част от юноши и резерви.

При първата си добра атака Лудогорец бе близо до гола, но Лукоки нацели греда. Резултатът обаче бе открит от гостите в 11-ата минута. При едно центриране от статично положение Игор Дивеев бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Ренан. Малко след това Марселиньо стреля, а Акинфеев изби в гредата. Стражът на ЦСКА Москва се намеси още един път, за да запази вратата си суха до почивката.

През втората част обаче заваляха голове във вратата на гостите. В 48-ата Лудогорец изравни. Вандерсон намери топката силно с десния крак с удар извън наказателното поле и изненада Акинфеев, който този път не реагира добре - 1:1. Две минути по-късно домакините направиха пълен обрат. Недялков даде супер пас по земя в наказателното поле, където Лукоки дебнеше и прати кълбото в мрежата без да се бави - 2:1.

Още три минути по-късно Вандерсон намери Кешерю и ръмънецът с мощно воле извън наказателното поле разстреля Акинфеев за 3:1.Вв 69-ата минута пак Недялков асистира,  Кешерю с прецизен удар покачи на 4:1. В 73-ата минута румънската звезда на разградчани оформи своя хеттрик. Той се разписа от дузпа, с което оформи крайния резултат.