Лудогорец изпусна да вземе аванс в първия мач срещу Марибор (видео)

Отборите на Лудогорец и Марибор завършиха при резултат - 0:0 в първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Разградчани бяха по-добрият отбор, но изпуснаха да стигнат до по-добър резултат преди реванша между двата тима.

През първата част удари на Недялков, Кешерю и Жоржиньо бяха спасени от вратаря на гостите. Малко след почивката Моци бе близо до гола, но и той нямаше късмет да се разпише.

В 57-ата минута Марибор остана с човек по-малко. Дино Хотич си изкара втори жълт карто, след като фаулира Вандерсон и така гостите останаха с десет души повече от половин час игра. В 68-ата минута гол за Лудогорец бе отменен заради засада. Сисиньо прати топката в мрежата, но при подаването бе зад защитата на съперника.

Последваха пропуски пред вратата на Марибор, като при една от тях - в 79-ата минута Марселиньо удари греда. Така интригата остава и двата отбора ще решат всичко на реванша.