ЦСКА се измъчи, но изхвърли Осиек и продължава напред в Европа

ЦСКА продължава в третия предварителен кръг на Лига Европа. Тази вечер "армейците" елиминираха хърватския Осиек след изпълнения на дузпи.

В редовното време резултатът бе 1:0 за домакините, а след първата среща "червените" имаха гол аванс. Попадението днес падна в 28-ата минута, когато Запер центрира отдясно към Майсторович, който изпревари Томаш и след удар с глава вкара за 1:0. В добавеното време на първата част Тиаго центрира от фаул към Томаш, който вкара след изстрел с глава, но голът бе отменен поради засада.

След почивката играта бе изравнена, като нов гол не падна. Така се стигна до продължения. При тях ЦСКА имаше отличен шанс за гол, но Соу пропусна сам срещу вратаря. Във второто продължение пък Тони Уот бе съборен в наказателното поле на хърватите, но реферът изненадващо не даде дузпа за българите.

В крайна сметка изходът на срещата се реши след изпълнения на дузпи. При тях за ЦСКА пропусна единствено Жеферсон, но хърватите направиха два пропуска от бялата точка и така българите продължават напред.