Лудогорец се справи с Валур от втория си опит и продължава напред в ЛЕ

Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа. След равенството - 1:1 в първия мач, тази вечер разградчани демонстрираха отличен футбол и заслужено се поздравиха с победа с 4:0 над исландския Валур във втория мач от битката между двата тима. Така с общ резултат - 5:1 Лудогорец се класира напред.

В 7-ата минута Жоржиньо центрира прострелно към Битон. Израелецът засече топката, а Старке Хедлундсон довкара кълбото в собствената си врата. В 23-ата минута българските шампиони нанесоха своя втори важен удар.  Мавис Чибота центрира към наказателното поле, където Жордан Икоко изпревари защитник и прати топката в мрежата за втори път.

Всичко окончателно свърши в 82-ата минута, когато резултатът стана класически. Шверчок се разписа след асистенция на Жоржиньо. Две минути след това отново Шверчок бе точен и оформи крайния резултат.