Лудогорец стигна до късен, но важен гол при равенство в Рейкявик

Валур и Лудогорец завършиха наравно - 1:1 в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Първото попадение в срещата реализира Ласе Петри още в 11-ата минута. Петри изненада Пламен Илиев с хубав удар от далечна дистанция. Като вина за гола може да има и част от защитата на разградчани, които оставиха голмайстора да стреля необезпокоявано.

Като цяло обаче Лудогорец не игра лошо и на няколко пъти имаша шансове да стигне до гол, като това стана чак в добавеното време на двубоя. Тогава Вандерсон развинти защитата на гостите и центрира към Анисе, който с глава вкара за 1:1. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

Така разградчани ще трябва да се постараят и на реванша, ако искат да продължат в следващата фаза.