Локо Пловдив удари Спартак Търнава навръх 93-ия си рожден ден

Локомотив Пловдив се завърна победоносно в Европа. "Смърфовете" изиграха много добър мач срещу словашкия Спартак Търнава и спечелиха с 2:0.

И двата гола за "смърфовете" отбеляза Димитър Илиев (38, 61), като капитанът бе точен на два пъти от дузпа. В 38-ата минута 38-ата минута Локо получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Мених срещу Момчил Цветанов, а Митко Илиев бе точен. След час игра тимът от Пловдив получи втори наказателен удар и той отново бе отсъден за нарушение срещу Момчил Цветанов в наказателното поле. И този път с изпълнението на наказателния удар бе натоварен капитанът Димитър Илиев, който стреля право обратния ъгъл на вратата за 2:0.

Футболистите на наставника Бруно Акрапович изиграха много добър мач и дори можеха да постигнат по-изразителен успех пред близо 8 000 души на стадиона в парк "Лаута".