Левски отново би Ружомберок и продължава напред в Лига Европа

Левски се наложи над Ружомберок с 2:0 в срещата реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат от двата мача - 4:0 "сините" продължават в следващата фаза на надпреварата.

Днес първото попадение реализира Давиде Мариани, който беше точен в 33-ата минута и даде спокойствие на отбора си. До преди това  "оранжевите" бяха отборът, който повече играеше с топката и дори имаха едно добро положение, но в крайна сметка не стигнаха до гол.

След почивката двата тима пропуснаха доста положения, а в крайна сметка "сините" стигнаха до нов гол в добавеното време на срещата.  В официални си дебют Дени Алар отбеляза страхотен гол. Нападателят бе намерен с центриране отдясно на Хали Тиам и без да се колебае закова топката с левия си крак във вратата на словаците.

Така Левски стана четвъртият български участник във втория квалификационен кръг на Лига Европа, където по-рано място си гарантираха ЦСКА, Локомотив Пловдив и отпадналият от шампионска лига - Лудогорец.