Потенциалните съперници на Левски ще решават всичко в Молдова

А. Франгов

АЕК (Ларнака) победи с минималното 1:0 Петрокуб (Ханчещ) и по този начин ще разполага само с минимален аванс при гостуването си в Молдова след седмица. Победителят от сблъсъка ще се класира за втория предварителен кръг в Лига Европа, където евентуално ще се изправи срещу столичния Левски, ако "сините" успеят да отстранят Ружомберок. Тази вечер Левски победи с 2:0 като гост словаците и отбора може по-спокойно да се подготви за реванша следващия четвъртък.

В Ларнака домакините от АЕК поведоха още в третата минута чрез холандеца Хектор Хевел, но въпреки статута си на фаворит в сбъсъка не успяха да отбележат повече попадения. Гостите от Ханчещ се браниха добре и дори изравниха играта и направиха няколко опасни атаки пред домакинската врата.

Петрокуб завърши на трето място в първенството на Молдова и разполага със скромен европейски опит, докато АЕК бе съперник на Лудогорец в миналогодишната групова фаза на турнира.