Супер старт за Левски в Лига Европа - сините взеха първия мач срещу Ружомберок

Левски стартира мачовете си в Лига Европа с победа. "Сините" се наложиха с 2:0 като гости на Ружомберок в първи мач от първия предварителен кръг на втория по комерсиалност турнир на стария континент. Давиде Мариани беше точен в 37-ата минута, след като вкара красив гол с глава, засичайки отлично центриране на Живко Миланов. Паулиньо удвои в 51-ата минута, а асистенцията бе на Стаси Иванов.

Преди тези два гола домакините също пратиха топката във вратата на българския тим, но за късмет - попадението им бе отменено поради засада.

В 88-та минута Петър Хубчев направи първата си смяна – Здравко Димитров се появи на мястото на Илия Юруков. Две минути по-късно Франко Мазурек замести Давиде Мариани, а в края на добавеното време Илия Димитров влезе в игра вместо Станислав Иванов.

Така Левски взе аванс преди реванша, който е след седмица на стадион "Виваком арена Георги Аспарухов", но ще се играе при закрити врата, поради наказание на "сините" от предходния сезон.

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 20. Живко Миланов (к), 19. Йоанис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков (88 – 11. Здравко Димитров), 8. Давиде Мариани (90 – 10. Франко Мазурек), 99. Станислав Иванов (90+3 – 30. Илия Иванов), 7. Паулиньо;