Твенте се справи с Расинг Сантандер

А. Франгов

Отборът на Ники Михайлов - холандския ФК Твенте победи у дома с 1:0 Расинг Сантандер в мач от Група А на турнира за Купата на УЕФА. Бившият вратар на Левски обаче не бе включен в гурпата за мача. По-рано днес в същата група Шалке 04 победи с 3:1 ПСЖ.

Халфът Романо Денебоом откри резултата за домакините още в 7-та минута с глава, след асистенция на Перес. Твенте продължи да доминира до края на полувремето. През втората част гостите се опитаха да стигна тпоне до точка но това така и не стана и трите точки са в полза на холандския тим.

Така класирането в Група А води ПСЖ, а втори е Твенте с по 3 точки. Следват Манчестър Сити, които днес почиват, Сантандер и Пари Сент-Жермен.

Твенте - Расинг (Сантандер) 1:0