Чех: Мечтата ми все още е жива

Вратарят на Арсенал Петър Чех коментира победата над Валенсия с 3:1  в първия мач от полуфиналите на  Лига Европа.

"Три загуби в шампионата понякога могат да имат отрицателно въздействие върху отбора. Започнахме мача лошо, противникът успя се представи много по-добре в началото. Те създадоха няколко положения  и вкараха гол, но след това се върнахме към играта. През второто полувреме продължихме опитите си, успяхме да вкараме още един гол. Друга цел бе да не допуснем втори гол, ние се справихме и с двете задачи.

Обамеянг и Лаказет? Нуждаем се от голове, за да спечелим мачовете, а тези двамата ни ги  осигуряват за момента. Надявам се, че ще успеят да вкарат още няколко на "Местая" и  през останалата част от сезона.

Това е последният ми мач от евротурнирите у дома, малко странно е чувството. Исках да спечеля и да получа възможност да реализирам мечтата си.  Да вдигна трофей над главата ми в последния мач в кариерата си. Тя все още е жива благодарение на съотборниците ми", заяви Чех.