Наполи – Арсенал: Домакините ще спечелят мача

Стадион: "Сан Паоло"

Дата: 18.04.2019 г.

Час: 22:00 ч.

Съдия: Овидиу Хацеган (Румъния)

Наполи посреща Арсенал в мач – реванш от ¼-финалите на Шампионска лига. Първият двубой между двата отбора в Лондон завърши при резултат 2:0 за "артилеристите". Тогава Аарън Рамзи откри резултата в началото на срещата, а Калиду Кулибали имаше нещастието да си вкара автогол в средата на първото полувреме. Вихреното начало от страна на домакините приключи до почивката. След това гостите не само, че изравниха играта, но и имаха по-добри положения от своя съперник. 0:2 е много тежък резултат в евротурнирите, така че Наполи има трудна задача пред себе си. От друга страна Арсенал играе трагично при гостуванията, което дава шанс на италианския колектив. Интригата е налице, което още повече утвърждава статута на срещата като централна на този етап в Лига Европа.

Наполи гостуваше на Киево в двубой от Серия А и спокойно спечели с 3:1 срещу аутсайдера. Можем да каем, че "адзурите" никак не се раздадоха срещу аутсайдера и използваха само половината от своя капацитет. След тази среща "партенопеите" запазиха преднината си пред  третия Интер на 7 точки, а освен това са и на две победи от класиране за следващото издание на Шампионска лига, което може да се случи още до края на седмицата.

Албиол и Диара са контузени.

Арсенал бе далече от спокойствието в мача си от вътрешното първенство. Хората на Унай Емери гостуваха на Уотфорд, където записаха първа победа като гост през сезона. Ако трябва да сме справедливи ще кажем, че в голяма степен заслугата за този успех е на главния съдия в мача, а другото е, че въпреки победата, Арсенал потвърди факта, че играе слабо навън. Домакините останаха с човек по-малко в самото начало на двубоя, но през цялото време надиграваха съперника си и само липсата на опит спаси лондончани, чийто гол се получи не на някаква голова атака, а на грешка на вратаря на "стършелите". Този успех изкачи Арсенал на четвърта позиция в таблицата, но само на три точки пре шестия Манчестър Юнайтед и с еднакъв актив с петия Челси.

Холдинг, Белерин и Уелбек са с травми и отпадат за мача. Сократис обаче се завръща, а това ще даде сигурност на защитата.

Предполага се, че Наполи ще акцентира върху атаката, така че ни очаква вълнуващ мач. Отчитайки формата на Арсенал навън, очакванията са за победа на колектива на Карло Анчелоти. Въпросът е, дали тази победа ще е достатъчна за тима да продължи напред.

Прогноза: Наполи – Арсенал 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!