Наполи и Валенсия с победи в ЛЕ (видео)

Наполи се наложи над РБ Залцбург с класическото 3:0 в първа среща от 1/8-финали в Лига Европа. Неаполитанци изиграха добро първо полувреме, като стигнаха до две попадения, дело на Милик (10) и Руис (18). В 58-ата минута Онгуене си отбеляза автогол и направи аванса на съперника - класически. В оставащите минути обаче гостите не играха никак лошо и бяха близо до важния гол на чужд терен, но с основни заслуги за успеха на Наполи бе вратарят Алекс Мерет, който отрази доста удари и поправи грешките на съотборниците си в защита. Така интригата за реванша е доста малка.

В друг интересен двубой, игран п същото време, Валенсия се наложи над руския Краснодар с 2:1. С герой за "прилепите" се превърна Родриго, който откри резултата в 9-ата минута, а в 24-ата удвои. В 63-ата минута обаче Кристиано Пичини изпусна Клаесон и той с левия крак върна едно попадение. До края имаше още положения, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.