Кризата не важи за евро мачовете на Виляреал - Подводницата с победа над Зенит (видео)

Закъсалият в класирането на Ла Лига - Виляреал изигра много силен мач като гост на Зенит и спечели с 3:1 първия осминафинален двубой в Лига Европа помежду им. "Жълтата подводница" поведе в 33-ата минута с попадение на Ибора, който беше оставен непокрит в малкото наказателно поле и с глава не сбърка.

Само две минути по-късно обаче, руснаците изравниха. Сардар Азмун получи кълбото пред вратата и с лекота се разписа в опразнената мрежа за 1:1, макар да останаха съмнения за засада. В 64-ата минута, Жерард Морено покачи за гостите на 2:1, след като отблизо засече топката с глава и я изпрати в десния ъгъл на вратата. Малко по-късно испанците стигнаха до нов гол. Лошо изнасяне на топката доведе до грешка, която Морланес наказа. Силният удар на халфа в долния десен ъгъл на вратата се оказа неспасяем за Луньов

Отборът от Санкт Петербург държеше рекорда от 23 поредни домакинства без загуба в турнира, но днес беше тотално надигран.