Интер, отново без Икарди, разби Рапид (видео)

Интер Милано се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като постигна втора победа над Рапид Виена в рамките на една седмица. След като миналият четвъртък възпитаниците на Лучано Спалети надделяха в австрийската столица с 1:0, този път в Милано - Интер победи Рапид с 4:0. Като цяло италианците показаха по-качествен футбол, още от самото начало притиснаха здраво гостите, забиха два бързи гола и си решиха всичко в този двубой.

Първо в 11-ата Матиас Весино откри, а седем по-късно Андреа Ранокия удвои актива на "нерадзурите". След почивката срещата се доиграваше и не предложи особени футболни достойнства, като в края домакините опънаха още на два пъти мрежата на гостите.

Десет минути преди края Иван Перишич бе точен след самостоятелна акция, като той премина край стража на Рапид. Последва феноменален, копващ изстрел, като топката влетя през двамата играчи на австрийците, които чакаха топката на голлинията – 3:0. Матео Политано (87') пък оформи крайния резултат.