Наполи си свърши работата още в първия мач срещу Цюрих

Наполи спечели без никакви затруднения гостуването си на ФК Цюрих в Лига Европа. В двубой от 1/16-финалите на надпреварата италианският гранд се наложи с 3:1, като гост. Хората на Карло Анчелоти поведоха рано в сблъсъка. Груба грешка на вратаря на домакинете Яник Брехер позволи на Лоренцо Инсиние да се възползва от отдалата се възможност и да реализира за Наполи.

Вторият гол за Наполи дойде в 21-ата минута. Хосе Мария Кайехон получи отличен пас от Кевин Малкюи и не стреши, за да направи резултата 2:0 за гостите от Неапол. Третият гол бе дело на Пьотр Желински през второто полувреме, а Цюрих вкара от дузпа в заключителните моменти на срещата.

Този резултат със сигурност не оставя много въпросителни за реванша, като на "Сан Паоло" домакините ще могат да си позволят да излязат с голяма част от резервните си футболисти.