Валенсия и Виляреал с победи в ЛЕ

Валенсия победи с 2:0 като гост Селтик в първия мач помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа. Денис Черишев откри резултата в 42-ата минута, а в началото на второто полувреме руснакът асистира на дебютанта Рубен Собрино и той отблизо удвои аванса на испанския тим. Така "прилепите" направиха голяма крачка към следващата фаза на надпреварата.

В друг интересен мач от турнира Виляреал победи Спортинг в Лисабон. Гостите се наложиха с минималното, но напълно достатъчно на този етап 1:0. Голът на победата бе реализиран от Педраса, още в 3-ата минута на срещата. Акуня остави домакините с човек по-малко в 77-ата минута, след като получи втори жълт картон за грубо нарушение. Така Виляреал разполага с минимален аванс преди реванша на собствен терен.