Фенербахче взе аванс преди реванша със Зенит

Фенербахче записа минимален успех с 1:0 над Зенит в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Правещият слаб сезон турски тим успя да се поздрави с успеха, благодарение на Ислам Слимани, който вкара единственото попадение в мача. Той даде аванс на  "фенерите" с гол в 21-ата минута. След центриране от ъглов удар отбраната на руснаците не реагира по най-добрия начин и Слимани получи шанс да стреля от близко разстояние.

Малко преди почивката Топал ритна Себастиан Дриуси в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Роберт Мак, а стражът Харун Текин изби топката, която след това се отби от напречната греда.

Гостите могат да съжаляват, че не стигнаха до така важния гол на чужд терен, тъй като имаха положения, но нямаха късмет да ги реализират. Така всичко ще се реши в реванша.