Бешикташ с победа, Гент с хикс преди срещите в четвъртък

А. Павлов

Бешикташ победи убедително Анкарагюджю с 4:0 у дома в мач от турската Суперлига, докато Гент завърши наравно 2:2 като гост с Лиерс в среща от белгийската Жупилер про лига. Голмайстори за турския отбор бяха Бобо в 29-ата и 67-ата минути, както и Ибрахим Тораман и Мерт Нобре в 61-ата и 75-ата минути. Точни за Гент пък бяха Яя Сомахоро в 7-ата и Стайн Де Смет в 38-ата минути. За домакините от Лиерс пък два гола вкара Уесли Сонк.

Тези два резултата идват непосредствено преди мачовете за Лига Европа между Левски и Гент и Бешикташ и ЦСКА. Не само на хартия, а и практически армейците ще срещнат доста по-тежък съперник в лицето на водения от Бернд Шустер Бешикташ. Сините също нямат поводи за много спокойствие, тъй като играят традиционно трудно срещу белгийски тимове.