Севиля с класика срещу Краснодар

Севиля записа класически успех 3:0 с Краснодар като домакин в мач от последния кръг на груповата фаза на Лига Европа. По този начин тимът от Андалусия зае първо място в крайното класиране в Група "J" и продължава в следващата фаза.

Ранен гол още в 5-ата минута на Васим Бен Йедер даде аванс на севилци. Отново той бе точен за 2:0 в 10-ата. Евер Банега направи резултата 3:0 с гол от дузпа в 49-ата минута, а това попадение се оказа и последно в срещата. Кристиан Рамирес от Краснодар получи червен картон за игра с ръка в 48-ата минута.

Така Севиля вече има 12 точки на сметаката си, а с толкова е и Краснодар на втората позиция. "Биковете" трябва да благодарят на турския Акхисарспор, който не се даде на Стандард Лиеж. Двубоят между тези два тима завърши при резултат 0:0 и Стандард остана трети с 10 точки. Акхисарспор е четвърти с едва 2 точки.