Милан с труден успех над Дюделанж в голово шоу на Сан Сиро (видео)

Милан се наложи над Дюделанж с 5:2 в среща от Група F на Лига Европа. Двата тима изиграха динамичен мач и в крайна сметка феновете станаха свидетели на седем гола. "Росонерите" откриха резултата чрез Патрик Кутроне, който бе точен в 21-ата минута. В 39-ата минута гостите от Дюделанж изравниха след красив гол на Щолц.

В 49-ата минута Турпел също бе точен за пълния обрат. Милан изравни резултата в 66-ата минута след нелеп автогол на Стелвио. Новият обрат бе факт в 70-ата минута, след страхотен удар на Чалханоолу извън наказателното поле. В 78-ата минута Дюделанж си вкара втори автогол, този пъти чрез Том Шнел. Само две минути по-късно Фабио Борини вкара пети гол във вратата на гостите, като по този начин бе оформен и крайния резултат в срещата.

Цял мач за гостите от Люксмебург игра бившият младежки национал на България Единсон Йорданов.

В другия мач от групата Бетис победи Олимпиакос с 1:0. Лидер в класирането е именно Бетис с 11 точки, следван от Милан с 10, Олимпиакос със седем и Дюделанж без спечелена точка.