Челси и Арсенал без проблеми в Лига Европа

Челси и Арсенал продължиха уверения си ход в Лига Европа, като вървят без грешка. Рубен Лофтъс-Чийк се оказа героят за "сините" при победата с 3:1 срещу БАТЕ (Борисов). Той отбеляза и трите попадения за отбора на Маурицио Сари (2', 8' и 54-ата) минута. Почетното попадение за отбора от Беларус дойде в 80-тата минута, когато точен бе Алексей Риос. В другия мач от групата МОЛ Види победи с 2:0 ПАОК. Челси е начело с девет точки, а останалите три отбора имат по три.

Арсенал се наложи с 1:0 срещу Спортинг Лисабон като гост. Гола за победа в този мач вкара Дани Уелбек в 78-ата минута. "Артилеристите" продължават победната си серия и са в сходна позиция с девет точки. Спортинг е втори с шест, а Ворскла излезе трети с три след 1:0 срещу Карабах като гост.