Севиля разпиля турци и се изравни по точки с други два отбора

Севиля записа категоричен успех у дома над турския Акхисарспор, разпилявайки го с 6:0 в среща от третия кръг на група "J“ в Лига Европа. Андалусците бяха пълни господари на терена на своя "Рамон Санчес Писхуан“ и забавляваха феновете по трибуните.

Роке Меса (7) откри головата фиеста след пас на Луис Муриел. Пабло Сарабия удвои аванса на домакините в 9-ата минута, след като бе точен от дузпа. В 35-ата минута Милан Лукач си вкара автогол. След почивката Луис Муриел (50), Куинси Промес (60) и Габриел Меркадо (67) довършиха съперника.

След резултатите от този кръг Севиля, Краснодар и Стандард Лиеж имат по 6 точки, като само головата разлика ги разделя в тази последователност. Акхисарспор е изявеният аутсайдер в групата без нито една спечелена точка.