Щастлив ден за Италия в Лига Европа

Т. Михайлов

Четвъртъкът бе добър за италианските представители в Лига Европа. Ювентус, Палермо и Наполи записаха победи, които им дават добър шанс за участие в групите на турнира.

Ювентус надигра с 2:1 като гост Щурм Грац. На “Арнолд Шварценегер” Бонучи даде аванс на “Старата госпожа” още в 16-ата минута. В 82-ата обаче домакините изравниха чрез Шилденфелд. “Бианконерите” не се отказаха от победата и в продължението Амаури я донесе.

На “Ренцо Барбера” Палермо бе безпощаден към Марибор, побеждавайки словенците с 3:0. Масимо Макароне даде тона за успеха с гол от дузпа в 37-ата минута.  Само две по-късно Ернандес реши мача. В 77-ата минута Пасторе довърши Марибор.

Наполи победи само с 1:0 Елфсборг на “Сан Паоло” и ще трябва доста да се потруди в реванша в Швеция. Аржентинецът Езекил Лавеци реализира единственият гол като се измъкна на ръба на засадата в продължението на първата част.