Арсенал без проблеми срещу Ворскла

Арсенал записа разгромна победа с 4:1 над Ворскла в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа, който се игра на "Емиратс". Резултатът за "топчиите" бе открит в 32-ата минута, когато Алекс Айоби изведе Обемаянг на чудесна стрелкова позиция. Габонският нападател пое топката с лекота и с прецизен силен удар преодоля вратаря за 1:0.

В 48-ата Мхитарян центрира, а Уелбек се извиси и отбеляза необезпокоявано с удар от седем метра - 2:0. Не бяха изминали и десет минути от попадението, когато Обамеянг направи резултата класически - 3:0. В 74-ата Щефан Лихтщайнер центрира към далечната греда, където Месут Йозил само чукна в мрежата от около три метра - 4:0. Три минути по-късно Ворскла вкара почетен гол. Чеснаков отбеляза с удар от границата на наказателното поле, като по този начин оформи крайния резултат.