Севиля даде заявка за нов триумф в Лига Европа

Севиля постигна категорична победа с 5:1 над Стандарт Лиеж в първия мач от Група J на Лига Европа. Андалусийци бяха по-активният състав и напълно логично зарадваха феновете си на естадио "Рамон Санчес Писхуан“.

Севиля започна силно мача, като поведе след едва осем минути игра. Испанците получиха право да изпълнят фаул. От опасна позиция Евер Банега си заложи топката и след перфектно насочен удар прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

Дженепо (39) изравни, но малко преди почивката Васкес (41) даде нов аванс на своя тим. След почивката интригата напълно приключи, като два гола реализира Бен Йедер в 49-ата и 70-ата минути. 15 минути преди края Банега вкара от дузпа, фиксирайки крайния резултат.