Рапид Виена се разправи със Спартак Москва, Рейнджърс измъкна точка от Виляреал

Шотландският Рейнджърс измъкна донякъде неочаквана точка като гост на Виляреал в първа среща и за двата тима от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят завърши при резултат - 2:2.

Хората на Стивън Джерард устояха на натиска, а домакините имаха 18 удара към вратата срещу едва 3 на британския тим. Бака откри резултата с попадение още в 1-ата минута, а след почивката паднаха останалите попадения. Арфийлд (67) изравни, но малко след това Морено (69) върна аванса на "Жълтата подводница". Точката за своя тим донесе Лафърти с попадение в 76-ата минута.

В друга среща от тази група Рапид Виена се наложи над Спартак Москва с 2:0. Българският национал Ивелин Попов влезе като резерва в 73-ата минута, но не успя да помогне на разкъсвания от скандали Спартак Москва, който загуби във Виена. В 50-ата минута Томофеев си вкара автогол, а в 68-ата Мург бе точен, фиксирайки крайния резултат.