Съдия побутна Копенхаген - датчаните обърнаха 10 от ЦСКА

Копенхаген се наложи с 2:1 при визитата си на ЦСКА в София в първа среща от 3-ия предварителен кръг на Лига Европа. "Армейците" стартираха добре мача и поведоха в 15-ата минута с попадение на Мауридес, разписал се, след асистенция на Десподов. Малко преди това удар на Тиаго бе спасен с мъка от стража на гостите.

В 20-ата минута Н' Дойе нацели греда, но българите играха добре до 41-ата минута. Тогава Чорбаджийски бе изгонен с директен червен картон за удар с ръка в лицето на Н' Дойе. Положението обаче бе спорно, като в най-лошия случай защитникът трябваше да получи едва жълт картон, но вместо това той бе изогонен.

Така мачът тръгна в друга посока. След почивката се игра пред вратата на домакините. В 64-ата минута датчаните изравниха. Това стори резервата Вавро, който се разписа с шут от 25 метра под напречната греда. В 74-ата минута Копенхаген осъществи пълен обрат. Това стана след гол от дузпа на Кенан Кодро, отсъдена за нарушение на Десподов в наказателното поле.