ЦСКА на косъм от уникален резил срещу аматьори

Т. Михайлов

ЦСКА обърна с 2:1 северноирландските аматьори Клифтънвил след късни голове на Томи Костадинов и Маркиньош и продължава към последния кръг преди групите на Лига Европа с общ резултат 5:1. От 61-ата минута българите бяха с човек повече на терена, след като Донахи бе изгонен за два бързи жълти картона.

Най-доброто положение за ЦСКА през първата част бе в 38-ата минута, когато Спас Делев удари горната греда след пас с пета на Илиев. Минути по-късно домакините поведоха. Защитата на “армейците” изпусна Бойс, който стреля между ръцете на Караджов и взриви разорания “Уиндзор парк”.

През втората част ЦСКА удари още една греда, а в 61-ата минута получи и числено предимство на терена след червения картон на Донахи. В 85-ата минута юношата Томи Костадинов отбеляза прекрасен гол от 25 метра, с което спаси честта на 31-кратния шампион на България. Три минути по-късно Маркиньош донесе и победата в един от най-срамните мачове в “червената” история.

КЛИФТЪНВИЛ - ЦСКА 1:2