Славия продължава напред за ЛЕ, след нов успех над Илвес Тампере (видео)

Славия се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. Тази вечер "белите" записаха още една победа над финландския Илвес Тампере. Българският тим победи с 2:1 и след успеха си с 1:0 преди седмица в Хелзинки продължават напред с общ резултат 3:1.

Над всички в мача днес бе Галин Иванов, който отбеляза и двете попадения за Славия. Резултатът бе открит от "белите" в 36-ата минута, когато Иванов бе точен. Илвес изравни в 55-ата, чрез Мариус Нубиси. Само минута по-късно Иванов отново възстанови преднината на "белите" и на практика сложи точка на спора.

Във втория квалификационен кръг съперник на тима от Овча Купел ще е хърватският гранд Хайдук Сплит. Първият мач ще е след седмица и е гостуване на българския тим.