Берое и Рапид оставиха развръзката за Австрия (видео)

-.

В провелият се днес първи двубой от третия кръг на турнира Лига Европа, отборите на Берое и Рапид Виена не успяха да излъчат победил помежду си и завършиха при резултат 1:1. През първото полувреме играта беше равностойна, като положенията се редуваха пред двете врати. Когато Берое си мислеха, че ще се оттеглят на почивката при нулево равенство, съдията отсъди дузпа в полза на Рапид Виена. Това решение на рефера беше взето, след като слабо центрира топка на гостите в наказателното поле срещна неволно ръката на Станков, така че Хуберт Сийевич не се двоумя и отсъди единайсет метров наказателен удар. За топката застана Хофман, който даде преднина на австрийците точно преди двата отбора да се отправят към съблекалните.

В 75-та минута носителят на Купата на България проспуна страхотна възможност да изравни резултата. Евгени Йорнадов успя да отправи доста силен удар с левия си крак, но кълбото срещна десния страничен стълб на противниковата врата. Резултът се задържа в полза на гостите до 85-та минута, когато след изпълнен корнер от старозагорци и последвало разбъркване в наказателното поле на Рапид, топката достигна до Златинов, който върна надеждата на Берое за реванша в Австрия.

Стартови състави: Берое - Рапид Виена

Обоснована прогноза: Берое - Рапид Виена