ЦСКА с класика над аматьори (видео)

-.

Отборът на ЦСКА София очаквано победи Клифтънвил в първи мач от третия кръг на Лига Европа.
Без да показва особени умения и качества, българският тим се наложи с 3:0 над северно-ирладците. Все пак победата вдъхна малко кураж и самочувствие както у футболистите така и при феновете преди вечното дерби в неделя.

Първият гол в мача падна след изпълнение на ъглов удар. Още в 9-та минута след центриране, Стоянов отклони топката към Виданов, който я отпрати в десния ъгъл на Конъли. След почивката ЦСКА имаше доста възможности за гол и шанс да направи резултата доста красноречив, но все пак успя да реализира само още 2 от стопроцентовите си положения.

В 70-та минута след хубава комбинация разиграна от Маркиньос, Трифонов и Димитър Илиев, бразилецът разкъса мрежата на гостите и направи резултата 2:0. Точно 2 минути след това Румен Трифонов оформи крайното 3:0 след като показа класа и хладнокръвие прехвърляйки ефектно стражът на ирландците.

ЦСКА - Клифтънвил 3:0

ЦСКА: Иван Караджов, Павел Виданов, Костадин Стоянов, Джузепе Акуаро, Йордан Минев, Тодор Янчев, Румен Трифонов,  Борис Галчев (86-Коста Янев), Александър Тонев (70-Томи Костадинов), Маркиньос, Руи Мигел (59-Димитър Илиев)

Клифтънвил: Джон Конъли, Роан Сканел, Бари Холанд, Киърън Донахи, Джордж МакМълан, Крис Сканел (78-Киърън О'Конър), Стивън Гарет, Питър Хътън, Киърън Калдуел, Лиъм Бойс, Райън Катни