Стадион: "Ред Бул Арена", Валс Зисенхайм
Дата: 12.04.2018 г.
Час: 22:05 ч.
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

Залцбург и Лацио си дават среща в мач-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. Трябва да кажем, че първият двубой се превърна в най-драматичната среща от всичките четири сблъсъка през миналата седмица. В средата на второто полувреме резултатът на таблото сочеше 2:2, което никак не устройваше "орлите". В рамките на две минути обаче хората на Симоне Индзаги успяха да накажат съперника си и така си осигуриха преимущество от два гола. Резултат 4:2 за римляните означава, че "биковете" ще трябва да вкарат два чисти гола, което не бива да се изключва, но дали австрийците ще успеят да опазят вратата си?

Иначе Залцбург прави добър сезон и преди двубоя на "Олимпико" през миналата седмица се намираше в серия от 35 мача без загуба. Що се отнася до срещата във Вечния град, "биковете" играха достойно, а треньорът Марко Розе извърши отлични смени, показвайки гъвкавост и склонност да сменя схемите в движение. През уикенда Залцбург записа още една загуба, от ЛАСК във вътрешното първенство, но тя бе очаквана, защото участие в мача взеха резервите - Розе може да си позволи това, тъй като най-близкия преследвач в лицето на втория в класирането Щурм се намира на осем точки. Впрочем, предоставянето на почивка на титулярите ясно показва амбициите на тима в Лига Европа - Залцбург ще се бие тази вечер.

Лацио провежда противоречив сезон, редувайки добри и лоши серии. В момента тимът се намира в добрия си период, в който постигна две победи в Лига Европа, два успеха в Серия А и едно равенство у дома срещу Болоня, което помрачава успехите, но от друга страна този мач дойде три дни след пътуването до Киев. През уикенда "орлите" пътуваха ду Фриулия, където победиха местния Удинезе с 2:1 и по такъв начин се изкачиха на трето място в Серия А, с равен брой точки с Рома.

Единственият отсъстващ от домакините е Диадие Самасекоу от домакините. Малиецът натрупа картони, но това не е проблем за щаба на "биковете", тъй като има достатъчно опции в лицето на Бериша и Хайдара. Гостите са без Марко Пароло, който не успя да набере форма след възстановяването си от травмата, така че в средата на терена ще видим Лукас Лейва.

Очакванията са за здрав мач и безкомпромисна битка. Лацио разполага с по-добри футболисти от съперника, но римляните страдат от колебливата си защита, която допусна шест гола в петте си плейофни мача от Лига Европа. Именно за това не бива да се изключва успех на домакините, което ще е по-изненадващ като резултат от равенството, но съветът ни е все пак да се рискува - така тръпката е по-голяма, а в добавка това ще донесе по-добра печалба при успешна игра.

Прогноза: Залцбург - Лацио 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!