Динамо Киев с важно равенство срещу Лацио в Рим

Лацио и Динамо Киев не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в първи двубой от 1/8-финалите в Лига Европа. Всичко най-интересно се случи след почивката. Циганков откри резултата в 52-ата минута за шок на феновете по трибуните. Все пак радостта на гостите бе кратка, тъй като 120 секунди след това Имобиле изравни резултата.

В 62-ата минута Андерсон направи обратът факт, разписвайки се за 2:1. Бившият играч на родния ЦСКА Жуниор Мораеш се появи като резерва 20-тина минути преди края и в 80-ата минута се отчете със страхотен удар, с който прати топката неспасяемо във вратата на "орлите", фиксирайки крайния резултат.

В добавеното време Имобиле бе много близо до трети гол за Лацио, но от добра ситуация нацели греда. След последния съдийски сигнал реферът показа червен картон на Денис Гармаш за репликиране.