РБ Залцбург удари Дортмунд в първия мач от ЛЕ

Борусия Дортмунд допусна загуба с 1:2 при домакинството си на РБ Залцбург от 1/8-финала в Лига Европа. Всичките попадения тази вечер на "Сигнал Идуна Парк" паднаха през втората част.

Топрак фаулира Хуанг в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Валон Бериша застана зад топката и не остави шансове на Бюрки в 49-ата минута.

Десетина минути след паузата Залцбург нанесе втория си удар по Дортмунд. Лайнер получи отдясно и върна много хитро назад в наказателното поле, където Бериша нанесе прецизен удар в горния ляв ъгъл, за да реализира второто си попадение в мача.

BVB успя да върне едно попадение в 62-ата минута. Кристиан Пулишич напредна отдясно и прати топката във вратарското поле, където Андре Шюрле успя да добута кълбото във вратата за 1:2. До края домакините опитаха да стигнат поне до още един, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.