Равенство класира Дортмунд в следващата фаза на Лига Европа (видео)

Борусия Дортмунд елиминира Аталанта. BVB завърши наравно - 1:1 като гост в дъждовен 1/16-финален мач-реванш в Лига Европа. Равенството на стадион "Сита дел Триколоре" устройва германците, които продължават напред с общ резултат 4:3.

Домакините стартираха добре срещата и откриха резултата в 11-ата минута. Рафаел Толой вкара в опразнената врата след груба грешка на Роман Бюрки.

Половин час след началото Борусия се активизира и влезе в поредица от опасни акции, при една, от които хубав гол на Марио Готце правилно беше отменен заради тънка засада.

Играчите на Аталанта могат да съжаляват, тъй като имаха още възможности за гол след почивката, но не се възползваха от тях. Така всичко приключи в 83-ата минута, когато Марсел Шмелцер изравни резултата след добавка отблизо.