Наполи бе близо до сензацията, но отпада от Лига Европа (видео)

Наполи бе близо до класиране в Лига Европа, но в крайна сметка отпадна от турнира. Неаполитанци спечелиха с 2:0 гостуването си на РБ Лайпциг, но загубата в първата 1/16-финална среща с 1:3 им коства място на следващата фаза. Все пак тимът от Италия може да съжалява, тъй като малко не им достигна за успех с три гола в реванша на германска земя, за да продължат напред.

Пьотр Зиелински откри резултата в 33-ата минута, давайки ранни надежди на своя тим. Лоренцо Инсиние пробва удар, който обаче бе спасен от Гулаши, но при добавката голмайсторът не пропусна да се разпише - 1:0. Вторият гол обаче падна късно, след като Лоренцо Инсиние бе точен в 86-ата минута, след асистенция на Хосе Кайехон. Последният пък имаше възможност да вкара трети гол, но в самия край нямаше късмет и ударът му не бе точен. Така германците продължават напред заради трите гола на чужд терен.