РБ Лайпциг с обрат срещу Наполи

Наполи допусна поражение при домакинството си на РБ Лайпциг в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа между двата тима. Битката на стадион "Сан Паоло" приключи при резултат 1:3.

Все пак трябва да се отбележи, че с оглед на важността на титлата в Италия, треньорът Маурицио Сари остави част от своите титуляри на резервната скамейка и вероятно това оказа влияние върху развоя на мача.

Домакините откриха резултата в 52-ата минута. Адам Унас нанесе нисък удар по диагонал към долния ляв ъгъл, при който топката се отби от гредата и влезе във вратата. Равенството бе факт в 61-ата минута, когато Тимо Вернер получи прекрасно подаване от Кевин Кампл и без да се замисли прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

15 минути преди последния сигнал Поулсен прати топката към Брума, който я продължи в мрежата за 1:2, за шок на феновете на домакините. В последните секунди от даденото продължение на сблъсъка Тимо Вернер бе точен и оформи крайния резултат в срещата.