Атлетико крачи уверено към следващата фаза на Лига Европа (видео)

Атлетико Мадрид записа разгромен успех с 4:1 при визитата си на Копенхаген в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа. Така "дюшекчиите" си улесниха класирането за следващата фаза на турнира.

Иначе срещата започна добре за домакините, като те дори откриха резултата в 15-та минута, след като Виктор Фишер беше точен за своя тим. Веднага след това обаче в 21-та Саул Нигес успя да възстанови равенството.

Обратът бе факт в 37-ата минута след брилянтна комбинация между Люка Ернандес и Гризман. Последва центриране на бранителя към Гамейро и той с едно докосване опъна мрежата.

След почивката испанците довършиха своя съперник. Това стана факт в рамките на шест минути между 71-та и 77-та минута, когато Антоан Гризман и влезлият като резерва Витоло отбелязаха по един гол, с което напълно вгорчиха вечерта на датчаните.