Фулъм продължи своята приказка (видео)

.

Фулъм достигна до първи финал в своята история, постигайки страхотен обрат от 0:1 до 2:1 на своя “Крейвън Котидж” срещу немския Хамбургер. Възпитаниците на Рой Ходжсън, чийто европейски поход тръгна от София, показаха феноменалния английски дух и не се огънаха, въпреки, че изоставаха до 70-ата минута.

Срещата започна с домакински натиск, но първи радостта от гола изпитаха германците. В 22-ата минута хърватският национал Младен Петрич от 30-метров фаул намери горния ъгъл на Шварцер, вкарвайки наглед безценен гол за Хамбургер. До почивката играта бе равностойна и полувремето завърши без нови попадения.

Втората част също започна под диктовката на Фулъм като Хамбургер се ориентира към защитна игра, дебнейки шансовете си за контраатака. В 69-ата минута обаче Дани Мърфи изведе Саймън Дейвис и “котиджърс:” заслужено изравниха. 7 минути по-късно те обърнаха мача с гол на унгареца Золтан Гера. Така Хамбургер бе спрян на крачка от финала, който щеше да е домакински за немците.