Лион се справи с Рома в супер мач с няколко обрати (видео)

Лион се наложи над Рома с 4:2 в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Двубоят бе много интересен, като в него не липсваха голове и обрати. “Хлапетата" първи откриха резултата, като това стана в 9-ата минута. След едно центриране Лаказет отклони топката към далечната греда, където Муктар Диакаби я засече за 1:0.

В 20-ата минута Диакаби сбърка фатално, след като се подхлъзна и позволи на Салах да излезе сам срещу вратаря и да изравни - 1:1. 12 минути по-късно "вълците" стигнаха до обрат. При едно центриране на Даниеле Де Роси - Федерико Фасио засече с глава топката във вратата на домакините - 1:2.

След почивката обаче се стигна до нов обрат. Първо в 48-ата минута Корентен Толисо направи резултата 2:2, разписвайки се с далечен удар. В 74-ата минута резервата Набил Фекир намери пролука да стреля към вратата и успя да даде аванс на тима си. В самия край на срещата Лаказет оформи крайния резултат.